Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 26.04.2018, 20:24

Великомостівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [44]
переможці конкурсів [52]
переможці олімпіад
тижні [56]
предметні тижні
виховна [2]
виховна робота
візитки класів [31]
візитки класів які дають
Табір "ВЕСЕЛКА" [48]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 310
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Табір "ВЕСЕЛКА"

Заняття у літній профільній школі.

Заняття у літній профільній школі

Табір – це атмосфера дружби, взаємовиручки, чесності, відвертості.

Що ж таке – заняття у літній математичній школі? Як вони проводяться? Заняття у літній математичній школі це – науково-популярні лекції, індивідуальні та командні математичні олімпіади, математичні бої, математичні регати, тренінги. Лекція літньої математичної школи будується навколо певної математичної ідеї (ядра), яка відображена в деякій задачі, що стає базовою задачею лекції. Таким чином, природно лекція починається з постановки задачі, потім переходить в евристичний діалог, завдяки якому формується ідея розв’язання, наступними кроками є застосування відповідних ідей в інших задачах та узагальнення.

 

Індивідуальна математична олімпіада – це також традиційна форма роботи з талановитими дітьми. Але головне в олімпіаді - не тільки виконання завдань. Перевірка також можлива з помилками, тому слухачам треба було відстоювати свою позицію й під час апеляцій. Апелювати було дуже цікаво,  ставилася мета навчання стилям математичного мислення, тому в одну команду об’єднувалися діти з різним рівнем підготовки (але уважно відслідковувалися і прогнозувалися конфліктні ситуації), а також різними типами математичного мислення: “геометри”, “аналітики”, “формалісти”, “алгоритмісти” тощо. Також необхідною є наявність у команді лідера, генератора ідей, критика, виконавців і тих, хто вміє оформлювати розв’язання. Така командна робота надає впевненості учням та ілюструє необхідність різних форм діяльності та стилів мислення в дослідницькій математичній роботі.

 

Кульмінацією програми літньої математичної школи став математичний бій, що включає в себе елементи командної олімпіади та відкритої дискусії. Команди заздалегідь розв’язують запропоновані задачі, потім, власне, й починається бій. На кожну задачу призначається доповідач, опонент та рецензент. Задачею доповідача є якомога детальніше розповісти розв’язання задачі, опонент повинен оцінити розв’язання, його правильність, знайти та вказати на суттєві та несуттєві помилки. Рецензент остаточно аналізує роботу доповідача та опонента. Дуже важкою є робота опонента, якому треба за обмежений час розібратись у складному математичному тексті, який ще й усно розповідається. Все це розвиває не тільки вміння розв’язувати складні задачі, а й критично ставитись як до своїх, так і чужих думок.

Літня математична школа не була б повноцінною без системи оздоровчих, культурних та спортивних заходів.

Активний відпочинок, здоровий спортивний дух, сумісні командні дії – ось що може створити єдиний колектив, який об’єднаний важливою метою отримання глибоких математичних знань.

ефективно поєднати напружені  класніі заняття з активним фізичним відпочинком, які включали в себе:   спортивні ігри,  подорожі. Щодо останніх, не можна не згадати цікаву екскурсію до м.Львова. А які враження залишилися  від музею  етнографії та художнього промислу.      

 

Категорія: Табір "ВЕСЕЛКА" | Додав: ss (10.06.2014)
Переглядів: 332 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Block title
Пошук
Друзі сайту
Освітній портал Львівщини
Овітній портал Львівщини
Освітній портал Львівщини
СІЛЕЦЬКА ШКОЛА
Двірці
Двірцівський НВК
Борове
Борівська ЗОШ
Реклинець
Реклинецька ЗОШ
Куличків
Куличківська ЗШ
Сайт
Гладка Олена Миколаївна
Відділ
Відділ освіти Сокальської РДА

Сокаль і Сокальщина
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Міністерство культури України
Міністерство культури України
Львівський центр оцінювання якості освіти ЗНО
Реєстрація на ЗНО 2016
дошка оголош
Дошка оголошень, форум
Календар свят і подій.
Листівки, вітання та побажання