Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 23.09.2017, 01:28

Великомостівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
конкурси [9]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 289
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виховна робота

 
 
Цікава екскурсія читати далі...


Сьогодні невід'ємною частиною виховання є правовий  напрямок. У школі постійно проводиться інформування через інформаційний стенд "Правознавець". У листопаді -грудні на засіданнях клубу "Закон і ми" керівник Мирослава Лобода ознайомила учнів із питаннями  кримінальної та адміністративної відповідальності, говорили про падіння моралі, також вели бесіду про соціальний та правовий захист учнів, проведено тренінг "Молодь проти торгівлі людьми".

Із 8 по 12 грудня у школі проведений Всеукраїнський тиждень права. Цього тижня шкільна лінійка була присвячена "Конвенції прав дитини", а просвітницькі хвилини - правам та обов'язкам. У всіх класах проведені виховні години. Учні початкових класів вели розмову про права та те, що ми всі є громадянами України, учні 5-8 класів більш детально ознайомлювались із законами для неповнолітніх, старшокласники говорили про гідність, як одну із найвищих моральних цінностей.

Вчитель правознавства Ірина Затхей провела для учнів 10-х класів гру "Брейн-ринг". Завдання передбачали не лише відповіді на запитання по вивченому матеріалі, але їм потрібно було у запропонованих ситуаціях віднайти склад злочину, вирішити чи правомірно було обвинувачено осіб, віднайти правові помилки, розв'язати приклад. За підсумками гри перемогу здобула команда 10-Б класу.

Вчитель правознавства Маріанна Дмитришин провела урок-змагання "Ти - людина, значить, маєш права" . Три команди спочатку відповіли на п'ять запитань про права і свободи громадян. На другому етапі відповідали на питання з теми "Що означає бути громадянином держави". Запитання були написані на листочках, які прикріплені до дерева. Троє представників зривали їх по черзі і давали відповіді.  На третьому етапі відповідав один представник команди. На завчасно підготовленому плакаті із "полем бою" позначку ставив лише той учасник, який дав правильну відповідь. Перемогу одержував той, хто першим склав ряд із своїх значків.

Також гравці розв'язували юридичні ситуації та рівняння. Останнє запитання проходило у формі "Словесного тенісу".

Було проведено засідання  профілактичної ради, на яке були запрошені працівники правоохоронних органів.

Бібліотекарі школи підготували виставку книг, преси, документів на правову тематику для учнів школи.

Діана Райта


З метою активізації роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму з 11 по 17 листопада 2013р. у НВК було проведено Тиждень безпеки учасників дорожнього руху.Під час Тижня безпеки  проведено обстеження ділянок вулично-дорожньої мережі, які прилягають до території НВК та якими проходить маршрут руху шкільного автобуса; класними керівникам 1-11 класів проведено бесіди з ТБ "Основні правила поведінки на транспорті, автошляхах та залізниці" за участю інструкторів ТСОУ Великомостівської філії; керівником гуртка «Юні інспектори руху» Васько О.Я організовано виступ агітаційної бригади ЮІР "Твій друг- безпечний рух" для учнів молодших класів, проведено вікторину "Уважний пішохід" з учнями 1-2 класів, організовано виступ гуртківців по шкільному радіовузлу "Чи уважний ти на дорозі", поповнено інформацію у куточку "Безпека руху".


На Раді Великомостівського НВК 25 жовтня розглядали питання Права та обов’язки дитини в школі та вдома. Присутні мали можливість висловити свої пропозиції з цього питання.Члени батьківського комітету сектору «Соціально-правовий захист» запропонували внести зміни у Права та обов’язки учнів Великомостівського НВК, у розділ «Заохочення та покарання учнів». Рішенням Ради НВК, це питання буде розглянуто на засіданні учнівського самоврядування НВК, а також  ці пункти розділу будуть приведені у відповідність до діючих законодавчих актів, законів України та міжнародних правових документів.Остаточний варіант змін до Прав та обов’язків учнів НВК буде затверджуватись на Раді НВК 12 грудня 2013р.


20 лютого учні ВНВК 10 – х класів були запрошені у музей Великомостівського кінологічного центру. Вони могли почути захоплюючу історію про вихід військ з Афганістану з уст очевидця – Василя Івановича Гули. Він розповідав безпосередньо про себе, про своїх друзів, ділився своїми враженнями про війну.
     Пізніше був запропонований для перегляду короткометражний фільм, з участю тих, хто залишився  живим. Ці люди в молодому віці дізнались про справжнє лихо, про війну, воюючи вони втрачали близьких їм людей. Переглядаючи цей фільм, ми наче самі переживали біль, втрату. На очах появляються сльози від усього почутого.
     У музеї  можна було побачити  різні фотокартки, зброю, одяг, у який були одягнені бійці. Також ми мали можливість приміряти одяг, зброю і з цим сфотографуватись.
      В нашій пам’яті на віки закарбувались сторінки слави наших воїнів – інтернаціоналістів.
       Маємо надію, що більше ніколи не відбудеться такого лиха, і наші хлопці тільки побачать його у кіно, а над  їхніми головами завжди буде блакитне і чисте небо.

10 листопада 2011 року відбувся конкурс «Азбука дороги» між учнями 1-2 класів.
Від кожного класу брали участь по одному представнику.
1-А клас – Музика Володимир
1-Б клас – Чиж Олег
1-В клас –Сергій Білаш
2-А клас – Макар Ірина
2-Б клас – Магера Сергій
2-В клас – Сковрон Руслана
Конкурс поділявся на дві частини: теоретичну і практичну. Підсумки конкурсу підбивало журі у складі:
- Стрілець Мирослава Михайлівна
-  Крук Оксана Богданівна

Учні 1-2 класів повинні були відгадати загадки по правилах дорожнього руху. За кожну правильну відповідь отримували бали. Найактивнішими учасниками цього конкурсу були Чиж Олег – учень 1-Б класу та Магера Сергій – учень 2-Б класу.
Отже, переможцями конкурсу стали:
І місце -  Чиж Олег, учень 1-Б класу
ІІ місце – Магера Сергій, учень 2-Б класу та Сковрон Руслана, учениця 2-В класу
ІІІ місце – Музика Володимир, учень 1-А класу; Макар Ірина, учениця 2-А класу та Білаш сергій, учень 1-В класу.
 

 

Слідами повстанської слави.

Історія кожної держави починається з історії роду кожного її громадянина, з історії його малої Батьківщини.
Сьогодні важливим у вихованні  підростаючого покоління є вивчення історії рідного краю, бо саме з нього починається Вітчизна.
Незабутнім для учнів дев’ятих та десятих класів Великомостівського НВК «Загальноосівтня школа I-III ступенів ліцей» залишиться осінній день четвертого жовтня цього року, коли вони разом з вчителями історії (Головко Н.Г., Небожук І.І., Хомин Н.А.) та вояком УПА Коростілем М.П. здійснили краєзнавчо – туристичний похід у спаленений енкаведистами хутір Луцьки, який знаходився вісім кілометрів за селом Куличковом.
Наш краєзнавчо- туристичний шлях проліг від школи в село Куличків і аж до спаленого в 1945 році хутора Луцьки.
Прибувши сюди, ми побачили широкі поля, які колосяться високими сухими травами, лише серед поля стоїть висока зелена смерека, яка залишилась єдиним жителем цього хутора.
Воїн УПА  Михайло Коростіль розповів  учасникам походу, як на цьому місці 12 лютого 1945 року розгортались події.
У цей далекий 1945 рік зима видалась дуже суворою, сотня Василя Василяшка знаходилась під Добротвором  в селі Рокети, сотенний дав наказ шикуватись і змінити місце постою. Вся сотня: тринадцять кіннотників,дві підводи санітарної частини, дві підводи господарської частини -  підійшли до села Реклинець, потім вздовж села Борове вийшли на край вулиці Івана Франка у Великих Мостах та подалися до перехрестя  Белз- Сілець і попрямували в село Куличків, а звідти дорогою йти на хутір Луцьки.
Розвідка на конях йшла попереду  сотні, почула біля села Куличкова шум від возів, крик, спів. Доповіли сотенному. Наказ взяти в оточення незнайомців і допитати. Виявилось, що то були так звані «стрибки», які їхали зі села Ванова, пограбувавши там місцеве населення повантажили  на підводи   награбоване, а в Куличкові, дограбувавши,  поверталися додому. Сотенний Василь дав наказ їздовим, шоб те, що є награбоване, на підводах відвезти і повернути місцевому населенню. « Стрибків» було тридцять осіб, їх   роззброїли  та відпустили – це була помилка сотенного.
Добравшись до Мостів,  «стрибки» заявили в міліцію  та у військову частину, що в сторону села Куличкова пішла сотня вояків УПА. На хуторі  Луцьки на той час нараховувалось одинадцять хат, назва пішла від першого господаря .
 В Луцьках  проживав станичний, який із жителями надавав допомогу воякам УПА. Коли сотня прибула на хутір, станичний посилає три місцевих дівчини в розвідку. Одна з дівчат мала йти в Лемешин , інша - в село Хлівчани, а Слава Рибачук в Куличків.
     Прибувши в село, Слава побачила, що прибуло до двадцяти машин зі солдатами з військової частини, вони оточили село. Оцінивши обстановку. розвідниця поспішила  у Луцьки. Вартовий заборонив дівчині вийти з села, впросивши офіцера, пояснила, що приходила по ліки для своєї хворої мами. Офіцер наказав пропустити дівчину. Прибувши в хутір, Слава повідомила сотенного, він наказав місцевому населенню збирати свої речі та відходити у ліс та йти за річку Болотню, а сотні зайняти позицію до бою. Сотенний дав наказ підпустити ворога ближче і тоді відкрити вогонь. Бій був нерівний, ворог отримав допомогу із Ванева та Домашева. Пересвідчившись, що населення вже відійшло,  наказав покинути хутір та  відходити   через річку у ліси. Сотня пішла в Бутинські ліси, дійшла до Березини, потім - до села Пристань, а звідти до – Любелі, там станичний надав двадцять п’ять підвод. Далі шлях проліг до Туринки. На ранок випав сніг  і ворог втратив слід за сотнею.
За те, що ворогу не вдалося  розгромити сотню УПА,  хутір був спалений, до вечора  не залишилося жодної хати, лише чорні обгорілі комини довгий час  нагадували, що тут був хутір, що тут жили люди.
Організовуючи похід, ми запросили вчителя історії Куличківської школи Пуру Г.З., яка доповнила розповідь Михайла Корстіля тими спогадами, які дуже часто розповідає їй мама, яка походила з цього хутора і є ще живим свідком цих подій.
Сьогодні з жителів цього хутора залишилося лише дев’ять чоловік, які зі сльозами на очах згадують про ті  страшні часи, про поле, зване Купина, де точилися найбільші бої, де було пролито багато крові,  багато вбитих. Лише вночі  жителі сіл могли поховати тіла наших героїв.
Цей осінній день видався сонячним, учням вдалося подолати пішки понад вісімнадцять кілометрів, але від жодного з них ми не почули слів нарікань, хоча на обличчі у кожного була втома.
Хвилиною мовчання  вшанували пам’ять, тих хто тут загинув, хто  ніколи не повернеться у рідний хутір, у рідну домівку.
Кожен учень зрозумів, яка була велика  любов до рідного краю в тих молодих  людей, які в 16 – 17 років жертвували своїм життям за волю України. Цей похід для наших учнів був добрим уроком історії, бо цього дня вони доклали великих зусиль для того, щоб побувати там де, в 40-50 роках точилися жорстокі бої. І, можливо, кожен із них уявив собі події цих далеких днів.
Хочеться сподіватися, що цей похід для наших учнів буде добрим уроком життя, що не згаснуть в пам’яті наших поколінь імена тих, хто поклав життя за свою державу, хто не зрадив її під впливом страху, пережитих мук та страждань.
Юні краєзнавці у цьому поході дізналися лише про історію одного маленького хутора, який був спалений за допомогу повстанцям . А скільки таких хуторів , сіл було спалено по цілій Україні,  але ніхто про них уже не пам’ятає.

Вчитель історії Великомостівського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-ліцей” Небожук І.І.

 
Презентація роботи клубу "Закон і ми"
завантажити презентацію тут

Туристично-краєзнавчий напрямок роботи

завантажити презентацію тут


Під час тижня правових знань вчителем Оксаною Боднар читати далі...

 

 

 

Block title
Пошук
Друзі сайту
Освітній портал Львівщини
Овітній портал Львівщини
Освітній портал Львівщини
СІЛЕЦЬКА ШКОЛА
Двірці
Двірцівський НВК
Борове
Борівська ЗОШ
Реклинець
Реклинецька ЗОШ
Куличків
Куличківська ЗШ
Сайт
Гладка Олена Миколаївна
Відділ
Відділ освіти Сокальської РДА

Сокаль і Сокальщина
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Міністерство культури України
Міністерство культури України
Львівський центр оцінювання якості освіти ЗНО
Реєстрація на ЗНО 2016
дошка оголош
Дошка оголошень, форум
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Календар свят і подій.
Листівки, вітання та побажання